Fristads Pracovné oblečenie, výstražné oblečenie

Fristads – moderné a robustné pracovné oblečenie

Fristads TOP produkty v Ploberger

Fristads Highlights

Bunda FUSION

Bunda FUSION

Tmavošedé reflexné detaily. 2 náprsné vrecká so zapínaním na patentné gombíky. D-krúžok pod príklopkou vnútorného vrecka. Vrecko na pravom rukáve a vrecká na pero na ľavom rukáve. Predné zapínanie na zips so skrytým zapínaním na patentný gombík. Predtvarované rukávy so zosilnenými lakťami CORDUROU. Nastaviteľné manžety na rukávoch. 2 predné vrecká so zipsom. Predĺžený chrbát a nastaviteľný pás.

K bunde
Tričko FUSION 7046 THV

Tričko FUSION 7046 THV

Tričko so vsadkami v kontrastnej farbe. Materiál má mäkké bavlnené vnútro, odvádza vlhkosť, rýchlo schne a má UV ochranu. Kontrastný materiál na ramenách a bokoch, okrúhly výstrih na krku, raglánové rukávy, testované a schválené podľa EN 13758-2 UV ochranný faktor 40+, vhodné na priemyselné pranie podľa ISO 15797, certifikované OEKO-TEX®.

K tričku

Fristads sortiment v Ploberger

Udržateľnosť

Fristads si ambiciózne stanovil cieľ znížiť svoje emisie CO2 o 50 % do roku 2030 a stať sa tak priekopníkom v oblasti udržateľnosti vo svojom odvetví. Ako priekopník vo svojom odvetví spoločnosť Fristads predstavila prvú kolekciu na svete s environmentálnou deklaráciou, za ktorú si vyslúžila prestížne ocenenie Red Dot Award. Pomocou Environmentálneho vyhlásenia o produkte (Environmental Product Declaration EPD) sa každý výrobný krok odevu skúma, aby sa minimalizovala jeho ekologická stopa. Kolekcia „Fristads Green“ znamená inovatívne prístupy, ekologickú zodpovednosť a snahu o čo najnižší dopad na naše životné prostredie.

Udržateľnosť

Okrem toho Fristads kladie veľký dôraz na férové pracovné podmienky a vedomé vyhýbanie sa škodlivým chemikáliám vo výrobe. V roku 2020 už 77 % ich výrobkov nieslo pečať OEKO-TEX®, ktorá zaručuje, že neobsahujú škodlivé chemikálie. Konečný cieľ? 100%-ná certifikácia jej sortimentu. Stručne povedané, úsilie Fristads o udržateľnosť možno rozdeliť do troch kategórií: sociálne, ekonomické a ekologické aspekty sú stredobodom poslania spoločnosti Fristads.

História spoločnosti Fristads

V roku 1925 v pokojnej dedinke Fristad vo Švédsku položil John Magnuson základný kameň značky Fristads založením továrne na pracovné oblečenie. V čase, keď Švédsko stálo na prahu priemyselnej revolúcie a pracovné oblečenie bolo neznámym pojmom, Magnuson videl príležitosť.

Jeho pôvodný plán dovážať oblečenie z Ameriky nevyšiel. To však viedlo k ešte inovatívnejšiemu nápadu: rozhodol sa vyrábať oblečenie sám. V roku 1929 sa Fristads stal priekopníkom vo výrobe džínsov. Nielenže bola prvou spoločnosťou, ktorá si vyrábala džínsy vo vlastnej výrobe, ale bola tiež prvou, ktorá ponúkala celý rad pracovných odevov – od nohavíc cez montérky a kombinézy až po košele a kabáty.

Aby Fristads preniesol dizajnérsky proces do vlastných rúk, najala si firma Fristads miestne krajčírky. Kvalita a funkčnosť odevov hovorila sama za seba a čoskoro sa medzi ich nadšených nositeľov zaradili aj prístavní robotníci, murári, tesári a maliari. Rastúca popularita značky viedla k expanzii: od otvorenia ďalších výrobných prevádzok až po otvorenie vlastnej tkáčovne. Na konci 20. storočia sa Fristads etabloval ako popredný švédsky výrobca pracovného oblečenia.

FAQs

  • Čo je špeciálne na pracovnom oblečení Fristads?
    Fristads kladie veľký dôraz na kvalitu, funkčnosť a udržateľnosť. Ako jeden z priekopníkov v oblasti pracovného oblečenia vo Švédsku sa Fristads spolieha na inovatívne materiály a dizajny, aby zabezpečil maximálnu úroveň pohodlia a ochrany pre pracovníkov.
  • Kedy bola firma Fristads založená?
    Fristads založil v roku 1925 John Magnuson v dedine Fristad vo Švédsku.
  • Bol Fristads skutočne prvým výrobcom džínsov vo Švédsku?
    Áno, Fristads bola v r. 1929 prvou spoločnosťou vo Švédsku, ktorá vyrábala vlastné džínsy.