uvex bezpečnostná obuv

uvex - značka s misiou "protecting people"

uvex TOP produkty v Plobeger

uvex highlights

uvex bezpečnostná obuv

uvex bezpečnostná obuv

Bezpečnostná obuv uvex sa vyznačuje vysokou úrovňou ochrany a pohodlia, či už v automobilovom priemysle, chemickom priemysle, na staveniskách alebo v exteriéri, ako je záhradníctvo, poľnohospodárstvo a lesné hospodárstvo. S triedami ochrany S1, S1 P, S2, S3 a S5 zaručuje optimálnu bezpečnosť a dokonalú ochranu pred potenciálnymi nebezpečenstvami v príslušnej pracovnej oblasti.

K bezpečnostnej obuvi
uvex ochranné rukavice

uvex ochranné rukavice

uvex predstavuje širokú škálu ochranných rukavíc s vynikajúcim prispôsobením tvaru ruky a flexibilitou. Od ľahkých modelov Phynomic s priedušným aqua polymérovým potiahnutím „airLite“, ktoré sú ideálne pre presnú prácu, dokonca aj vo vlhkých a zaolejovaných priestoroch, až po uvex C500 foam - hightech ochranné rukavice proti prerezaniu s najvyššou úrovňou ochrany proti prerezaniu 5, perfektné pre automobilový priemysel, kovoobrábanie či montážne práce.

K ochranným rukaviciam

uvex TOP produkty

Features

Ochrana očí od uvex: bezpečnosť a dokonalý dizajn

V spoločnosti uvex sa moderný dizajn spája s maximálnou funkčnosťou a kvalitou s cieľom plniť vysoké požiadavky plynúce z razantného pokroku v oblasti priemyslu a remeselnej výroby.

ochranné okuliare uvex ponúkajú spoľahlivú ochranu proti rôznym rizikám:

 • mechanické riziká spôsobené prachom alebo malými časťami
 • optické riziká spôsobené žiarením
 • chemické riziká spôsobené kyselinami, zásadami alebo výparmi
 • tepelné riziká spôsobené plameňmi alebo horúcimi kvapalinami
Ochrana očí od uvex: bezpečnosť a dokonalý dizajn

História

História spoločnosti uvex sa začala písať v roku 1926 v bavorskom meste Fürth, keď Philipp M. Winter založil Inštitút optického priemyslu Philippa M. Wintera. Dôraz sa kládol na výrobu ochranných okuliarov pre pracovníkov. V roku 1956 zaviedol syn zakladateľa, Rainer Winter, názov značky „uvex“, ktorá je dnes známa po celom svete. Odvtedy spoločnosť uvex neustále rozširuje svoj produktový rad a v súčasnosti je jedným z popredných výrobcov bezpečnostných produktov.

uvex chráni ľudí a planétu

„Protecting people“ – ochrana ľudí je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým, pretože tento prísľub zahŕňa zodpovednosť voči spoločnosti a životnému prostrediu. Spoločnosť uvex sa zameriava na udržateľnosť myslenia a konania. Cieľ stať sa CO2 neutrálnym je najvyššou prioritou, a preto sa v továrňach intenzívne pracuje na zvýšení energetickej účinnosti. Okrem vysokej kvality produktov sa pozornosť venuje aj rozvoju recyklačných konceptov v súlade s princípom „Circular Economy“. Používanie biologických materiálov a dlhá životnosť produktov prispievajú k šetreniu zdrojov a predchádzaniu vzniku odpadu. Na dosiahnutie týchto cieľov sú všetky kroky hodnotového reťazca starostlivo vyhodnocované.

uvex #protectingplanet znamená:

 • používanie recyklovateľných materiálov
 • spracovanie biologických materiálov
 • zníženie množstva odpadu a emisií CO2
 • zákaz používania nebezpečných látok
 • úspora energie
 • vývoj produktov s dlhou životnosťou
 • balenie šetrné k životnému prostrediu

Zvláštnosťou kolekcie „uvex suXXeed greencycle planet“ je, že všetky materiálové zložky oblečenia sú úplne kompostovateľné a nesú pečať kvality konceptu cradle to cradle™. Okrem bavlny sa používa špeciálny polyester, ktorý sa vďaka kopolymérovej štruktúre rozloží v krátkom čase. Certifikácia cradle to cradle™ Gold zaručuje, že žiadna zo zložiek nepoškodzuje ľudské zdravie.

FAQs

 • Čo znamená skratka "uvex"?
  uvex je skratka pre „Ultra Violet Excluded“. To odráža pôvodný záväzok spoločnosti vyvíjať vysokokvalitné ochranné okuliare, ktoré účinne blokujú škodlivé UV žiarenie.
 • Aké produktové inovácie priniesol Uvex na trh?
  Spoločnosť Uvex priniesla na trh množstvo inovácií, vrátane vývoja ľahkých ochranných prilieb, uvedenie ochranných rukavíc s vysokou odolnosťou proti prerezaniu a uvedenie ochranných okuliarov s úpravou proti zahmlievaniu a vynikajúcou mechanickou pevnosťou.
 • Čím sa líšia rôzne triedy ochrany bezpečnostnej obuvi uvex?
  Rôzne triedy ochrany bezpečnostnej obuvi uvex (S1, S1 P, S2, S3, S5) zodpovedajú rôznym úrovniam ochrany a požiadavkám. Napríklad obuv S1 je určená do suchých oblastí a ponúkajú ochranu prstov, zatiaľ čo obuv S3 má dodatočnú ochranu proti prepichnutiu a vodoodpudivé vlastnosti.